تماس با آرت دکو
آرت دکو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

دسته بندی ها : راهنمای خرید 22 تیر 1399 کاغذ دیواری 171 بازدید
انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

در آرت دکو انواع کاغذ دیواری اتاق خواب، اتاق خواب کودک و… در انواع سبک ها رنگ ها و برند ها وجود دارد و ما امروز به انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب و برخی نکات کلی که به مشتریان خود ارائه می دهیم خواهیم پرداخت.


کاغذ دیواری و روحیه


اتاق خواب مکانی است که ما هر روز در آن از خواب بیدار می شویم و بخشی از روزمان را در آن استراحت می کنیم و وقت میگذرانیم و مسلما در حال و هوای کل روزمان تاثیر میگذراد.

در واقع انتخاب رنگ و مدل کاغذ دیواری سلیقه ای است مثلا بسیاری از افراد کاغذ دیواری با رنگ های شاد انتخاب میکنند که تا آن ها را سرحال کند وروحیه آن ها را بالا ببرد بعضی علاقه به انتخاب کاغذ دیواری های طرح دار دارند و حداقل یکی از دیوارها را طرح دار انتخاب میکنند بعضی هم طرح های آرامش بخش را ترجیح میدهند که بتوانند راحتتر استراحت کنند و به خواب بروند. انتخاب های میانه ای هم وجود دارد مثلا رنگ های صورتی و آبی رنگ های شادی هستند که همزمان فضا را هم روشن و آرامش بخش میکنند.

رنگ مناسب کاغذ دیواری

وقتی صحبت از رنگ میشود شما تقریبا با تعداد نامحدودی انتخاب مواجه هستید.در اینجا به توضیح مختصری از رنگ های رایج اتاق خواب می پردازیم.

سبز: سبز رنگ طبیعت است و جز رنگ های سرد قرار میگیرد و ضمن آرامش بخش بودن می تواند رویایی و انگیزه دهنده باشد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

قرمز:طیف رنگ های قرمز و دیگر رنگ های گرم مثل زرد و نارنجی رنگ های انرژی زا و هیجان انگیزی هستند ولی میتوانند همزمان باعث بیقراری هم شوند بنابراین ترکیب این رنگ ها با سفید میتواند انتخاب بهتری باشد .

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

آبی:در همه تناژها به خصوص انواع کمرنگ آبی ، بسیار آرامش بخش هستند و باعث خونسردی و حس آرامش میشوند کیفیت خواب را بالا میبرند و جز مناسبترین رنگ ها برای اتاق خواب قرار میگیرند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

بنفش: جز رنگ های خنثی است که باعث تحریک ذهنی میشود و از آن دسته رنگ هایی است که اصلا مناسب اتاق خواب نیست و کیفیت خواب را پایین میاورد توصیه میشود این رنگ را انتخاب نکنید مگر اینکه به شما تحمیل شده باشد در این صورت میتوانید برای تعدیل از رنگ های سبز زرد نارنجی استفاده کنید.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

خاکستری: یکی دیگر از رنگ های خنثی که در طراحی مدرن بیشتر از این رنگ استفاده میشود. خاکستری رنگ آرامش بخشی است اما باید مراقب باشید که زیاده روی کردن در آن روحیه اتاق را به سمت افسردگی سوق می دهد به همین دلیل اغلب توصیه میکنیم  این رنگ در قطعات کوچک و مکمل با رنگ های دیگر به کار رود.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب

مدل و طرح مناسب

یکی از مزایا انتخاب کاغذ دیواری جای رنگ وجود طرح و الگو در کاغذ دیواری است هنگام انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب خود با توجه به اندازه اتاق باید به طرح آن دقت کنید شما میتوانید با انتخاب طرح مناسب ، اتاق را بلندتر ، عریض تر و یا به طور کلی بزرگتر جلوه بدهید.

برای مثال شما با انتخاب الگوهای عمودی ارتفاع اتاق را بیشتر و همچنین الگوهای افقی عرض اتاق شما را بیشتر نشان می دهد. انتخاب الگوهای بزرگ فضا را کوچکتر نشان میدهد و چشم را بیشتر درگیر میکند و ممکن است در کیفیت خواب تاثیر بگذارد برای همین بهتر است این الگوها در یک دیوار پشت تخت استفاده شوند که هنگام خواب تاثیر منفی نگذارد و همزمان فضای اتاق را دلنشین کند .استفاده از الگوهای ریز برای اتاق خواب میتواند گزینه مناسبی باشد زیرا چشم را درگیر نمیکند فضا را کوچک نمیکند و لطافت خاصی به همراه دارد.

بافت کاغذ دیواری

سعی کنید بافتی که برای کاغذ دیواری انتخاب میکنید بافت بازتاب دهنده نور نباشد تا هنگام خواب چشمتان اذیت نشود.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0