تماس با آرت دکو
آرت دکو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

انواع رنگ های ساختمانی

دسته بندی ها : نقد و بررسی 15 شهریور 1399 کاغذ دیواری 302 بازدید
انواع رنگ های ساختمانی

رنگ ساختمان یکی از عناصر مهم شکل دهنده فضای خانه و نشان دهنده سلیقه و روحیه شماست. شما میتوانید به شکل های متفاوتی رنگ خانه خود را انتخاب کنید و امروزه با به وجود آمدن روش های جدید شما از تنوع بالاتری برخوردارید و اگر قصد رنگ کردن منزل خود را دارید قبل از هر چیز بهتر است اول انواع رنگ های ساختمانی جدید را بشناسید و بعد دست به انتخاب بزنید.

رنگ ساختمانی بر اساس جنس و ویژگی

 • رنگ پلاستیک
 • رنگ روغنی
 • رنگ اکریلیک
 • رنگ بلکا
 • رنگ پتینه
 • رنگ نانو
 • رنگ مولتی‌کالر
 • رنگ کنیتکس
 • رنگ ضدحریق

رنگ پلاستیک

یکی از قدیمی ترین و رایج ترین رنگ های ساختمانی رنگ پلاستیک است که به راحتی قابل اجرا است و سریعا خشک می شود. رنگ پلاستیک به زیرساز نیازی ندارد غیرقابل شستشو است و برای در و پنجره و نرده استفاده نمی شود.

رنگ روغنی

رنگ روغنی در سه نوع براق، نیمه مات و مات در بازار ارائه برای همین این رنگ در ساختمان کاربرد زیادی دارد. رنگ براق برای فضاهایی که دوست دارید روشن تر به نظر برسند مثل پذیرایی مناسب است و اگر زیرساخت یک دستی ندارید بهتر است از رنگ مات استفاده کنید زیرا ایرادات سطح شما را می پوشاند

رنگ اکرلیک

یکی دیگر از رنگ‌ها که در رنگ‌آمیزی ساختمان استفاده می‌شود رنگ اکرلیک است. این نوع رنگ بیشتر برای ایجاد نقش و نگار بر روی سطوح استفاده می‌شود. رنگ اکرلیک پوشانندگی خوبی دارد و مانند رنگ روغنی در سه نوع مات، نیمه مات و براق وجود دارد. رنگ اکرلیک بر روی هر سطحی قابل اجرا است و تنوع رنگی بالایی دارد.

رنگ بلکا

جز پوشش های دیواری جدید است و در آن از الیاف سلولوزی استفاده شده. بلکا می تواند ایرادات دیوار را به خوبی بپوشاند واز نظر ظاهری نزدیک به کاغذ دیواری است. اجرای رنگ بلکا بسیار سریع است و از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است. رنگ بلکا قابلیت شستشو ندارد.

 

رنگ پتینه

رنگ پتینه یک روش اجرایی رنگ ساختمانی است که به دو مدل کلاسیک و مدرن اجرا می شود که در مدل کلاسیک از نقاشی استفاده می شود و در سبک مدرن طرح های ساده تر و یا با ایجاد بافت انجام می شود. این نوع رنگ قابل ترمیم است و عمر طولانی دارد.

رنگ نانو

با ورود تکنولوژی نانو به صنعت رنگ باعث تولید رنگ هایی با ویژگی های ضد آب بودن ضد باکتری بودن و ترمیم شونده و … شد. رنگ نانو از جدیدترین رنگ‌های ساختمان است که با در نظر گرفتن ویژگی‌ها و رفتارهای ذرات تشکیل‌دهنده رنگ تحت شرایط مختلف سعی در بهبود ویژگی‌های رنگ و ایجاد ویژگی‌های جدید در ذرات رنگ و ممکن کردن استفاده از آن در مقیاس‌های بزرگ‌تر داشته است.

رنگ کنیتکس

رنگ کنیتکس باعث ایجاد پوشش برجسته می شود به این نوع رنگ چرم نما هم می گویند.این رنگ برای سطوحی که زیرساخت یک دست ندارد بسیار مناسب است پوشش دهی آن بالاست دوام بالایی دارد و بسیار مقاوم است و مناسب انواع آب و هوا است. این نوع رنگ از مواد پرلیت، پنبه نسوز، مواد رنگی و رزین تشکیل شده است و به سه دسته؛ روغنی، پلاستیک و اکرولیک تقسیم می‌شود که هریک کاربرد خودشان را دارند.

رنگ ضد حریق

رنگ ضد حریق رنگی است نسوز که آتش نمی گیرد و زمانی که در معرض آتش قرار میگیرد کف می کند و حجیم می شود در نتیجه یک لایه محافظ در برابر نرسیدن آتش به لایه زیرین ایجاد می کند. این رنگ ها دارای پایه آب هستند.

انتخاب رنگ ساختمانی مناسب

می توانید رنگ های روشن و براق را برای فضای پذیرایی و اتاق مهمان استفاده کنید.

برای سطوحی مثل سقف که در دسترس نیستند از رنگ پلاستیکی استفاده کنید

برای سطوحی که زیر ساخت مناسبی ندارن و یا ترک دارند رنگ های مات و یا بلکا استفاده کنید.

و در نهایت شما می توانید برای جذابیت بیشتر و زیبایی دیوار اصلی پذیرایی با رنگ ساختمانی پتینه و یا مولتی کالر رنگ بزنید و بقیه قسمت ها را رنگ ساده بزنید.

 

 

 

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0