تماس با آرت دکو
آرت دکو
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ترمیم کاغذ دیواری

دسته بندی ها : نقد و بررسی 17 شهریور 1399 کاغذ دیواری 199 بازدید
ترمیم کاغذ دیواری

کاغذ دیواری جز جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی است و یکی از محصولات لوکس و مدرن محسوب می شود که ممکن است دستخوش ناملایماتی ها قرار بگیرد و در برخی نقاط کنده شود. در این شرایط نگران نشوید زیرا راه حل کاربردی برای ترمیم این مشکل وجود دارد.

در این بلاگ قصد داریم به بررسی راه حل های ممکن و پیش از آن به شرایط مختلفی که باعث کنده شدن کاغذ دیواری و یا باز شدن درز ها می شود بپردازیم پس اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید و یا اینکه با مسائلی مثل کنده شدن و یا باز شدن درز کاغذ دیواری روبرو هستید تا انتها ما را همراهی کنید.

علل کنده شدن کاغذ دیواری

علل متعددی موجب این اتفاق می شود یکی از مهم ترین مسائلی که باعث بروز این مشکل می شود جنس کاغذ دیواری است با این حال  نباید از اصول نصب استاندارد کاغذ دیواری غافل گردید چرا که نصب غیر اصولی، حتی گران ترین و بهترین نواع کاغذ دیواری را نیز با مسائل مختلفی مواجه می سازد.

فاکتور بعدی که در کنار جنس کاغذ دیواری قرار می گیرد جنس چسب کاغذ دیواری است استفاده از چسب نا مرغوب احتمال کنده شدن کاغذ دیواری را بالا می برد  بنابراین در زمان نصب، نوع چسب و کیفیت آن را جویا شده و از استاندارد بودن چسب مورد استفاده توسط نصاب مطمئن گردید.

علت های جانبی کنده شدن کاغذ دیواری

یکی از مهم ترین علل جانبی کنده شدن کاغذ دیواری رطوبت است. نصاب کاغذ دیواری باید تمام شرایط دیوار ها را بررسی کند و از چسباندن کاغذ دیواری بر روی دیوار مرطوب لکه دار یا سوراخ و یا ناهمواری خودداری نماید همچنین در محل های مرطوب مثل کاغذ دیواری مجاور سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه از کاغذ دیواری ضد آب و قابل شستشو استفاده کند.

علاوه بر این می توان رطوبت داخلی منزل، شستشو کاغذ دیواری با آب پرفشار و عدم فیکس کردن مناسب کاغذ دیواری در زمان نصب اشاره کرد.

کاغذ دیواری های با کیفیت که طبیعتا گرانتر نیز هستند کمتر با چنین مسائلی روبرو بوده و به عنوان مثال به علت ضد آب بودن این کاغذ دیواری های لوکس با قرار گیری در معرض رطوبت در آشپزخانه و  یا سرویس بهداشتی نیز کنده نمی شوند البته این تا زمانی مقاومت دارد که رطوبت به نقاط داخلی دیوار سرایت نکرده باشد.

باز شدن درز کاغذ دیواری

مشکل باز شدن درز کاغذ دیواری بسیار رایج تر بوده و ترمیم آن به راحتی صورت گرفته و مسئله خاصی را در خصوص نمای ظاهری کاغذ دیواری ایجاد نمی کند. درزها اصولا در لایه های کناری دیوارها قرار گرفته اند و چندان در معرض دید نمی باشند با این حال باید ترمیم شده و عدم توجه به آن می تواند به کنده شدن لایه های داخلی تر نیز منتهی گردد.

راه حل های کاربردی چیست؟

در زمان خرید کاغذ دیواری بهتر است یک تکه اضافه خرید کنید در غیر این صورت با مراجعه به فروشگاهی که از آن خرید کرده اید قادر به خرید تکه ای مناسب از کاغذ دیواری مورد نظر خواهید بود.

تکه کنده شده اگر قابلیت استفاده ندارد را برداشته و به وسیله کاردک قسمت مورد نظر را مسطح نمایید. استفاده از چسب مناسب ضروری است. پس از چسب زدن دیوار، کاغذ دیواری را با دقت بسیار روی دیوار کشیده و سپس به کمک وسیله ای همچون غلطک آن را کاملا صاف نمایید.

برای چسباندن درزها نیز باید کاغذ درز تهیه کنید. لایه کنده شده را برداشته و با کاردک زیر آن را هموار نمایید سپس چسب زده و کاغذ درز را نصب کنید. در صورت بروز حباب، با استفاده از یک وسیله نوک تیز، قسمت حباب را سوراخ کرده و سپس با غلطک روی آن بکشید با این کار سطح کاغذ دیواری کاملا صاف و هموار شده و به حالت اولیه باز می گردد.

اگر شما در کار فنی تبحر دارید می توانید کار ترمیم و درزگیری را انجام دهید ولی در هر صورت یک نصاب کاغذ دیواری تبحر بیشتری داشته و به راحتی و با ظرافت بیشتری قادر خواهد بود مشکل را رفع کند پس بهتر است این کار را به نصاب کاغذ دیواری بسپارید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  متاسفیم! برای ثبت دیدگاه باید وارد شوید!

  لینک کوتاه :
  0